Тeжкотоварен камион помете лека кола и уби две деца и възрастен мъж, затвори участък от автомагистрала „Тракия“ край село Зимница. При инцидента има и двама ранени, които са настанени за лечение в болницата в Ямбол.
По първоначални данни товарен автомобил е навлязъл в насрещното платно (!?) и се е сблъскал челно с лек автомобил, който се е движел в посока Бургас. Ударът е бил изключително силен и е довел до смъртта на трима от пътуващите в колата.
На мястото незабавно са изпратени екипи на полицията, пожарната и Спешната помощ. Заради образувалото се сериозно задръстване е бил вдигнат медицински хеликоптер, който да транспортира по-бързо пострадалите до лечебно заведение.
Двамата пострадали са мъж на 46 години и жена на видима възраст между 45 и 50 години, която няма документи. Тя е с опасност за живота.
Причините за катастрофата тепърва ще се изясняват. Появи се информация, че тирът е навлязъл в насрещното, след като се е спукала гума. По случая е образувано разследване, което ще установи точните обстоятелства около тежкия пътен инцидент.
Заради произшествието временно е ограничено движението при 290-и километър на автомагистрала „Тракия“. Трафикът се пренасочва по обходен маршрут през пътен възел „Зимница“ – пътен възел „Петолъчката“ – Карнобат – пътен възел „Карнобат“ и обратно. Движението се регулира от екипи на „Пътна полиция“.
По обходния маршрут по стария път София – Бургас обаче също е станала катастрофа. Между селата Кликач и Чукарка самостоятелно е катастрофирал лек автомобил със сливенска регистрация, който се блъска в крайпътно дърво. На място са загинали две жени (segabg.com).
