11:07 | сряда, 17 юли, 2024
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоСпортДругиБили Илиев призьор на "Панония"

Били Илиев призьор на „Панония“

altПоредни силни изяви регистрира състезателят по мотоциклетизъм от ямболския клуб „Диана Рейсинг“ Били Илиев. В шампионата „Дънлоп Румениан Супербайк“ – Откритото първенство на Румъния, проведено на пистата „Панония“ в Унгария Били финишира втори в клас „Супербайк 1000“ с „Хонда“.

На същата писта се е провел и кръг от швейцарското първенство „Валентинос моторспорт“. В него Илиев финишира трети. В кръга от швейцарското първенство четвърти е Красимир Георгиев, още един от състезателите на „Диана Рейсинг“. Георгиев кара в клас „Супербайк 1000“ със „Сузуки“. В крайното класиране на откритото първенство на Румъния, въпреки два пропуснати кръга, Били Илиев финишира четвърти, което е поредният голям успех на ямболския талант.